تعطیلی 30 درصدی در بازار لاستیک و روغن

10 / 10
از 1 کاربر

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک ، فیلتر و روغن گفت : از ابتدای امسال هیچ تغییری در بازار صورت نگرفته و همچنان رکود شدید بر بازار لاستیک و روغن حاکم است.

سماواتی افزود : همواره در فروردین ماه بازار لاستیک و روغن راکد است از این رو اغلب فروشندگان در این صنف به دلیل اوضاع بازار در اوایل سال تاکنون فعالیت رسمی شان را آغاز نکردند.

وی تصریح کرد : با وجود اینکه اواخر هر سال و در آستانه سفرهای نوروزی، تحرکی در  بازار صورت می گرفت متاسفانه روزهای پایانی سال گذشته چنین شرایط و تحرکی در بازار لاستیک و روغن بوجود نیامد.

وی تاکید کرد : از ابتدای سال جدید عملا تقاضای خریدی در بازار لاستیک و روغن وجود نداشته است.

وی خاطر نشان کرد : پیش بینی می شود که ظرف دو ماه آینده و با آغاز فصل تابستان شاهد تحرکی در بازار لاستیک و روغن باشیم.

وی در خصوص تاثیر رکود بر قیمت عرضه در بازار لاستیک و روغن گفت : هر گونه تغییر و یا کاهش قیمت لاستیک و روغن در وضعیت کنونی بازار بسته به شرایط فروشندگان دارد چنانچه برخی از عرضه کننده به دلیل تعهدات مالی با صرف نظر از بخشی از سود ، کالا را زیر قیمت بازار عرضه می کنند.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک ، فیلتر و روغن در ادامه در خصوص افزایش قیمت لاستیک و روغن در سال جدید گفت : در حال حاضر هیچ گونه افزایش قیمتی اعمال نشده است و مشخص نیست که آیا با توجه به رکود بازار این افزایش صورت خواهد گرفت یا خیر.

سماواتی تصریح کرد : البته هر سال درصدی افزایش قیمت از سوی تولیدکنندگان اعمال می شود که با وضعیت کنونی بازار به نظر می رسد هر گونه افزایش قیمت در سال جاری موجب تشدید رکود در بازار خواهد شد.

وی همچنین از تعطیلی 30 درصدی در این صنف خبر داد و گفت : متاسفانه وضعیت بازار و رکود شدید در بازار لاستیک و روغن موجب شده تا 30 درصد از فعالان در این حوزه تعطیل و یا اقدام به تغییر پروانه کسب نمایند.

وی افزود : متاسفانه  فشار مالیاتی و از سویی اقدام وزارت دارایی در ارتباط ثبت هر گونه خرید و فروش در سیستم نرم افزاری بسیاری از فروشندگان را با مشکل مواجه کرده است.