برگزاری نمایشگاه خودرو در تهران

10 / 10
از 1 کاربر

بزرگ‌ترین  نمایشگاه بین‌المللی خودرو ایران در آبان ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب توسط این شرکت برگزار می‌شود.
خودروسازی از اجزاء مهم و لاینفک تجارت و صنعت جهانی است. صنعت خودرو، به دلیل ارتباط با بیش از ۶۰ صنعت دیگر، به  ”لوکوموتیو صنایع“ مشهور است. در ساخت خودرو، مجموعه‌ای از تکنولوژی رشته‌های  مختلف صنعتی (فلزی، پلاستیک، شیمیایی، پارچه، عایق، شیشه، الکترومکانیک، برق، الکترونیک، متالورژی و…)، طراحی، مدیریت و اقتصاد بکار رفته است. این صنعت یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی است.
اولین اتومبیل سواری که وارد ایران شد  یک دستگاه اتومبیل فورد بود که در اوایل قرن بیستم از کشور بلژیک خریداری شد. این  اتومبیل که دود زیادی از آن خارج می‌شد به “کالسکه دودی” معروف بود. به دنبال گسترش شهرنشینی میزان واردات خودرو از سال ۱۳۰۰ هجری شمسی (۱۹۲۰ میلادی)  افزایش یافت. اغلب  اتومبیل‌ها در آن سال‌ها از کشورهای آمریکا و انگلیس وارد می‌شد. اولین اتومبیل ساخته شده در ایران اتومبیل «پیکان» بود که در  شرکت سهامی عام «کارخانجات صنعتی ایران ناسیونال» تحت لیسانس کارخانه تالبوت انگلستان ساخته و در سال ۱۳۴۶ وارد بازار شد. تولید وانت، مینی‌بوس، اتوبوس نیز به تدریج در سال‌های  بعد در این کارخانه شروع شد.
با عنایت به توضیحات فوق کلیه فعالین حوزه خودرو را به این رقابت دعوت کرده تا با مشارکت خود در این نمایشگاه کمیت و کیفیت تولیدات خود را به جهانیان عرضه کنند.

لازم به ذکر است در این نمایشگاه شرکت های تولیدکننده و واردکننده لاستیک خودرو هم حضور دارند.

سایت نمایشگاه: https://tehranautoshow.ir

برگزار کننده :   شرکت ایده تجارت هرمس